Consiliul raional Nisporeni
pagina oficială
       
Prima
Contact
Harta
 
Prima / Evenimente / Ședința de planificare cu aparatul președintelui și subdiviziunile Consiliului raional.
Ședința de planificare cu aparatul președintelui și subdiviziunile Consiliului raional.
24.06.2019 Accesări: 320
Text:
 

Acţiunile săptămînale aleaparatului Preşedintelui raionului şi subdiviziunilor Consiliului raionalNisporeni pentru perioada 24.06.2019 -30.06.2019

 

 

Nr.

d/o

Măsurile preconizate

Data, ora desfăşurării

Locul desfăşurării

Principalele chestiuni la ordinea de zi

Responsabil

Nota cine participă

1

Ședința operativă

Luni

24.06.19

Ora 08 15

Sala mică de ședințe

Cu privire la activitatea serviciilor, se

cțiilor și direcțiilor din cadrul consiliului raional.

Secţia Administraţie

publică

Preşedintele raionului, șefii serviciilor secțiilor și direcțiilor Consiliului raional

2

Ședință de judecată         

 

Luni

24.06.2019           

Judecătoria Ungheni         

Decădere din drepturile părintești           

E.Tulbure specialist principal         

Judecător,

Reclamant,

Solicitanți

3

Ședința operativă de lucru pe șantierul „Construcția trotuarului pe marginea drumului L-429 cu lungimea de 1,5km în s. Vărzărești      

           

Luni

24.06.2019

Ora 14.00

s. Vărzărești   

Verificarea lucrărilor executate conform graficului de lucru           

Șef secție CDT

S. Tipa

 

Antreprenorul general ;

Responsabil de la ADR ;

Autor de proiect ;

Manager de proiect de la C.R.

4

Ședință de lucru cu angajații DÎTS Nisporeni.      

Luni, 24.06.2019,

ora 15.00,           

Centrul Metodic

 

Sterpu N.

 

5

Examinarea contestațiilor. Completarea borderourilor. 

Luni, 24.06.2019,

IP Gimnaziul ”M.Eminescu”, Nisporenui     

 

 

Președinții CREC

6

Examinarea dosarelor  la funcția vacanta de specialist în Secția Construcții

Marți

25.06.2019

Sala mică de ședințe

 

Rodica Ciobanu. Sp.principal Serviciul Resurse umane

Membrii comisiei

7

Cursuri de formare pentru formatorii locali. 

Luni-Marți-Miercuri,

24-25-26.06.2019,

 

orașul Chișinău           

 

Negură E. Lupea P.

 

8

Vizite de lucru în teritoriu      

                       

24.06.2019-

28.06.2019

s.Vînători

s.Mărinici

s.Șișcani         

 

Evaluarea potențialilor benificiari ai serviciului” Asistență Personală”

Repertizarea cărucioarelor pentru invalizi           

 

Specialiștii din cadrul direcției

9

Ședință de judecată         

 

25.06.2019           

Judecătoria Ungheni         

Determinarea domiciliului                

E.Tulbure specialist principal

Judecător,

Reclamant,

Solicitanți

10

Ședință de instruire          

 

25.06.2019           

Sala mică       

Promovarea învățămmintului Dual pentru Economia Verde

 

DASPF

Tutori

Copii din gimnaziu

11

Transmmiterea testelor candidaților care au depus cereri pentru contestații către Comisiile Școlare de Examene.       

Marți, 25.06.2019,

instituțiile de învățământ     

 

 

Președinții CREC

12

Afișarea borderourilor cu rezultatele obținute în urma examinării contestațiilor, gimnaziu în instituția de învățământ.    

Marți, 25.06.2019,

instituțiile de învățământ     

 

 

Președinții CȘE

13

Primirea testelor  candidaților la Bacalaureat.   

Marți, 25.06.2019,             

Comisia raională de Evaluare

 

Sterpu N.

 

14

Ședința operativă de lucru la executarea lucrărilor pe șantierul „Reconstrucția Blocului Chirurgical a IMPS, Spitalul Raional Nisporeni din str. Toma Ciorbă, nr. 5. Or. Nisporeni.”    

25.06.2019

Ora 10.00                       

 

Or. Nisporeni str. Toma Ciorbă 5

Verificarea lucrărilor executate conform graficului de lucru           

           

Șef  SCDT

Tipa Savelie

Antreprenorul general, Responsabil tehnic de la ADR, autor de proiect, Specialiști SCDT de  la CR

15

Afișarea borderourilor de notare la Centrele de Bacalaureat.   

Miercuri, 26.06.2019, 

Centrele de BAC  

 

 

Președinții CB

16

 Depunerea de către candidați la examenul de  bacalaureat a cererilor pentru contestație.

Marți - Miercuri,

26-27.06.2019,

Centrele de BAC  

 

 

Președinții CB

17

Ședință de judecată         

27.06.2019           

Judecătoria Ungheni         

Determinarea domiciliului                

E.Tulbure specialist principal

Judecător,

Reclamant,

Solicitanți

18

Ședința Consiliului Consultativ nr. 4: Raport semestrial de activitate al DÎTS Nisporeni.      

Joi, 27.06.2019, ora 08.30,           

Centrul Metodic

 

Bejan S.

 

19

Transmiterea testelor candidaților care au depus cereri pentru contestații la Centrul de evaluare.        

Vineri, 28.06.2019,

orașul Chișinău

 

Sterpu N.

 

20

Ședința operativă de lucru la executarea lucrărilor pe șantierul  „Modernizarea și construcția Centrului de tineret și sport din or. Nisporeni„     

 

Vineri 28.06.2019

ora 11.00           

Or. Nisporeni 

Verificarea lucrărilor executate conform graficului de lucru           

           

 

Șef secție CDT

 Tipa Savelie

Antreprenorul general ;

Responsabil de la ADR ;

Autor de proiect ;

Manager de proiect de la C.R.

21

Sedinta Colegiului Consultativ

Vineri 28.06.2019

ora 11.00

Sala mica de sedinte

 

 

Membrii Colegiului Consultativ

22

Ședința Consiliului de Administrație:

 

Vineri, 28.06.2019, ora 14.00,

 

Centrul Metodic

Rezultatele evaluărilor finale: gimnaziu/bacalaureat, sesinea 2019.

2.Aprobarea listelor elevilor clasei a IX-a pentru participare la examenele din sesiunea repetată.

3. Cu privire la organizarea odihnei de vară în taberele cu sejur de zi.     

 

 

Bejan S.

Lungu V.

23

Completarea Bazei de date cu notele de la examenele de bacalaureat, sesiunea de bază 2019.                 

Pe parcursul săptămânii

 

 

 

Managerii  scolari

24

Activitatea SAP

 

 

 

 

Pe parcursul săptămânii

 

1.  Reevaluarea dezvoltării copilului cu CES, completarea rapoartelor și transmiterea lor în instituții.

2.  Asistență logopedică/terapia tulburărilor de limbaj.

3. Asistența psihologică a copilului aflat în dificultate.

4. Realizarea activităților ”Terapia prin muzică” cu copiii din  instituțiile de educație timpurie.

5. Asistență kinetoterapeutică copiilor cu

Specialiștii SAP dezabilități fizice/neuromotorii.

6. Completarea Formularului nr. 5.           

 

 

 

25

Transportarea elevilor spre și de la tabăra de odihnă.           

Conform graficului

 

 

Bejan B.

 

26

Prezentarea rapoartelor și informațiilor la DÎTS Nisporeni:

 

 

 

Pe parcursul săptămânii           

 

 

Prezentarea Rapoartelor  (Anexa 2, 3, 4) la Regulamentul cu privire la examenele de absolvire a gimnaziului.   

 

Managerii instituțiilor

 

 

27

Prezentarea notelor informative, materialelor către MECC al R. Moldova și alte instituții ale statului.    

           

Pe parcursul săptămânii

 

 

Colaboratorii DÎTS

 

 

 

 
Prima / Evenimente / Ședința de planificare cu aparatul președintelui și subdiviziunile Consiliului raional.
Tel. +373 (264) 22058 Anticamera
Fax. +373 (264) 22291
Adresa:
MD – 6401, or. Nisporeni, str. Ioan Vodă, 2
Prima Contact Harta
Actualizat: 20.09.2019
Vizitatori: 779564
sus
Copyright © 2019 CONSILIUL RAIONAL NISPORENI. REPUBLICA MOLDOVA. Toate drepturile rezervate.
Creat de Trimaran