Consiliul raional Nisporeni
pagina oficială
       
Prima
Contact
Harta
 
Prima / Evenimente / Ședința de planificare cu aparatul președintelui și subdiviziunile Consiliului raional.
Ședința de planificare cu aparatul președintelui și subdiviziunile Consiliului raional.
08.04.2019 Accesări: 66
Text:
 

Acţiunile săptămînale ale aparatului Preşedintelui raionului şi subdiviziunilor Consiliului raional Nisporeni

pentru perioada 08.04.2019 - 14.04.2019

 

Nr.

d/o

Măsurile preconizate

Data, ora desfăşurării

Locul desfăşurării

Principalele chestiuni la ordinea de zi

Responsabil

Nota cine participă

1

Ședința operativă

Luni

08.04.19

Ora 08 15

Sala mică de ședințe

Cu privire la activitatea serviciilor, secțiilor și direcțiilor din cadrul consiliului raional.

Secţia Administraţie publică

Preşedintele raionului, șefii serviciilor secțiilor și direcțiilor Consiliului raional

2

 Şedinţă de lucru cu angajaţii DÎTS Nisporeni

Luni, 8 aprilie,

ora 1500

Colaboratorii

DÎTS

3

1. Testarea tehnică a autobuzelor şcolare Renault

Master

2. Monitorizarea şi coordonarea transportării elevilor în instituţiile de învăţământ. Asigurarea funcţionalităţii autobuzelor şcolare.

8 aprilie

permanent

Bejan B.

4

Olimpiada la disciplinele de studii, etapa republicană

8-10 aprilie

12-14 aprilie

 

 

Istoria românilor şi universală

Limba şi literatura rusă

Andronache M.

5

Şedinţă de informare a conducătorilor  IET

9 aprilie (marţi)

ora 830

Centrul metodic,

 

 

1.Cu privire la implementarea Instrucţiunii privind organizarea alimentaţiei copiilor şi elevilor în instituţiile de învăţământ general (HG nr 722 din 18.07.2018)

2.  Instrucţiunea privind ocrotirea vieţii şi sănătăţii copiilor în IET

3. Cu privire la procesul de  implementare a Ordinului nr. 253 din 11.10.2017 privind aprobarea standardelor minime de dotare a IET

Sterpu N.

Lupea P.

6

Organizarea şi desfăşurarea testărilor candidaţilor la examenele de absolvire:

9 aprilie (marţi)

11 aprilie (joi)

 

 

8 aprilie

 ( luni)

8 aprilie 

( luni)

10 aprilie (miercuri)

 

 

GIMNAZIU

1.Limba şi literatura română

2. Istoria românilor şi universală

LICEU

 3. Matematica

4. Istoria românilor şi universală

5. Disciplina la solicitare

Bejan S.

 

Coducătorii instituţiilor

7

2. Aria curriculară Educaţia pentru mediul natural şi cultura ecologică: Animalele domestic

( cadre didactice, grupa mare)

10 aprilie (miercuri)

ora 830

Centrul metodic,

Lupea P.

8

Prezentarea notelor informative, materialelor către MECC a RM şi alte instituţii ale statului etc.

10 aprilie

 

 

Informaţie la solicitarea Ministerului Economiei şi Infrastructurii

Bejan B.

Lupea P.

9

Comisia de privatizare

Miercuri

10.04.19

Ora 10.00

Sala mică de ședințe

Se examineaza 3 cereri a cetatenilor

Daniela Tipa, specialist serviciul juridic

Preşedintele raionului,

Membrii comisiei

10

3. Dezvoltarea competențelor de relaționare, de comunicare și de cooperare în cadrul activităților  extradidactice  la disciplina matematica

12 aprilie

ora830

IP Gimnaziul „Ştefan cel Mare”

Crăciun N.

Papuc  A

11

Şedinţă de informare a reprezentanţilor comisiilor metodice din instituţiile de învăţământ

 

13 aprilie

ora 830  

Centrul metodic

Repere metodologice privind asigurarea continuităţii la nivelul clasei a IV-a şi a V-a din perspectiva ECD

Negură E.

12

Olimpiada şcolară la disciplinele de studii, etapa raională

13 aprilie

ora 1000

14 aprilie

ora 900

LT „M. Eliade”

LT „B. Cazacu”

Ştiinţe

Ed. fizică

Andronache M.

Lungu V.

13

Seminare teoretico-practice

13 aprilie (sâmbătă)

ora 900

LT „M. Eliade”

1. Dimensiunile managementului participativ - discuţii la o cafea

Sterpu N.

14

Vizite de monitorizare a implementării documentelor de politici

Pe parcursul săptămânii

Colaboratorii

DÎTS

15

Şedinţă de informare a reprezentanţilor comisiilor metodice din instituţiile de învăţământ

 

Sâmbătă, 13 aprilie,

ora 830  

Repere metodologice privind asigurarea continuităţii la nivelul clasei a IV-a şi a V-a din perspectiva ECD

Negură E.

16

Serviciul de asistenţă psihopedagogică

,,V.Dumbravă” Ciorești

 

 

Reevaluarea dezvoltării copilului cu CES, completarea rapoartelor şi transmiterea lor in instituţii

Specialiştii

SAP

 

 

 

 

Monitorizarea activității CDS și a președintelui CMI

 

 

 

 

 

 

 

Asistenţă pedagogică/educaţională

copilului aflat în dificultate

 

 

 

 

IET:  ,,Albinuța” Vărzărești, Soltănești, ,,Povestea” Nisporeni, Mileşti

 

4. Intervenția terapeutică – recuperatorie a tulburărilor de limbaj/ asistență logopedică copiilor

Bolun M.

 

 

 
Prima / Evenimente / Ședința de planificare cu aparatul președintelui și subdiviziunile Consiliului raional.
Tel. +373 (264) 22058 Anticamera
Fax. +373 (264) 22291
Adresa:
MD – 6401, or. Nisporeni, str. Ioan Vodă, 2
Prima Contact Harta
Actualizat: 18.04.2019
Vizitatori: 691427
sus
Copyright © 2019 CONSILIUL RAIONAL NISPORENI. REPUBLICA MOLDOVA. Toate drepturile rezervate.
Creat de Trimaran