Consiliul raional Nisporeni
pagina oficială
       
Prima
Contact
Harta
 
Prima / Evenimente / Ședința de planificare cu aparatul președintelui și subdiviziunile Consiliului raional!
Ședința de planificare cu aparatul președintelui și subdiviziunile Consiliului raional!
03.04.2017 Accesări: 124
Text:
 

În cadrul ședinței de planificare din data de 03.04.2017, au fost discutate planul de activitate pentru saptamina în curs și măsurile realizate în săptămîna precedentă, conform anexei. 

 

Acţiunile săptămînale ale

aparatului Preşedintelui raionului şi subdiviziunilor Consiliului raional Nisporeni pentru perioada 03.04.2017- 09.04.2017

 

Nr

d/o

Măsurile preconizate

Data ora desfăşurării

Locul desfăşurării

Principalele chestiuni la ordinea de zi

Responsabil

Nota cine participă

1.

Ședința operativă

Luni, 03.04.17,

ora 8 15

Sala mică de ședințe

Cu privire la activitatea serviciilor, secțiilor și direcțiilor din cadrul consiliului raional

Amarfii Ecaterina  - Şef Secţie Administraţie publică

Vicepreşedintele raionului, șefii serviciilor secțiilor și direcțiilor

2.

Şedință

Luni, 03.04.2017,  ora 1500

 Centrul Metodic

Cu privire la realizarea Planului de activitate al DÎTS Nisporeni, pentru luna martie 2017 și obiectivele pentru  luna aprilie 2017.

Lungu Al.

Șef adjunct DÎTS Nisporeni

Angajații DÎTS Nisporeni

 

3.

Ședință

Marți, 04.04.2017, ora 0830

Centrul Metodic

”Pilotarea Metodologiei de evaluare a cadrelor didactice din învățămîntul general”.

Sterpu N.

Șef Direcție Învățământ Tineret și Sport

 

Managerii școlari

4.

Instruire CNA

Marți, 04.04.17,  ora 930

Sala mică de ședințe

 „Integritatea profesională a agentului public”

Buhnea Ana, Specialist principal,

Serviciu resurse umane

Vicepreşedintele raionului, șefii serviciilor secțiilor și direcțiilor

5.

Ședința comisiei privind organizarea transportului rutier de persoane prin servicii regulate

Marți, 04.03.17,    ora 1500

Sala mică de ședințe

Cu privire la examinarea demersului locuitorilor s. Călimănești

Amarfii Ecaterina  - Şef Secţie Administraţie publică

Vicepreşedintele raionului,

dl Ghenadie Verdeș, membrii comisiei

6.

Pretestare 2017

 

Marți, 04.04.2017

Joi, 06.04.2017

 

Luni, 03.04.2017

Miercuri, 05.04.2017

 Instituțiile școlare

Treapta gimnazială:

Limba și literatura română

Istoria românilor și universală  

Treapta liceală:

Matematica/istoria

Disciplina la solicitare  

Lungu Al.

Șef adjunct DÎTS Nisporeni,

Managerii instituțiilor

Elevi

7.

Deplasare în teritoriu

Luni-Vineri,  03.04.2017-07.04.17

Boldurești, Băcșeni

Monitorizarea beneficiarilor la domiciliu

Șefi servicii sociale

Beneficiari

8.

Vizită de studiu a bibliotecarilor din raion

Miercuri, 05.04.2017,  ora: 815

or. Criuleni

 

 Ion Țugulea,

Vicepreşedintele raionului

A.Andronachi

Șef Secție Cultură

E. Tîmbur

Bibliotecari

9.

Ședința comisiei privind privatizarea locuințelor

Miercuri, 05.04.17,  ora 900

Sala mică de ședințe

Examinarea dosarelor

Zmeu Sergiu, secretar interimar Consiliul raional

Vicepreşedintele raionului, dl Ghenadie Verdeș, membrii comisiei

10.

Ședință de supervizare

Miercuri, 05.04.2017,  ora:0900

Sala mare de ședințe

”Modelul național de practici în domeniul social”

Xenia Axente- Șef DASPF

L. Bargan- șef asistenți sociali; Asistenți sociali comunitari

11.

Raport

Miercuri, 05.04.2017

Inspectoratul Național  Școlar

Prezentarea Raportului Consiliului de Etică către Inspectoratul Național  Școlar.

Lungu Al.     Șef adjunct DÎTS Nisporeni

 

12.

Formarea continuă a cadrelor didactice

 

Miercuri, 05.04.2017, ora 0900

Vineri, 07.04.2017

 

 

 

 

Luni-vineri,

03-07.04.2017

 Liceul Teoretic ”

M. Eliade"

 

 

 Gimnaziul Bălăurești

 

 instituțiile școlare

1. Instruirea cadrelor didactice, profesori de educație fizică: ”Acordarea primului ajutor în situații de urgență”.

2. Seminar cu profesorii de matematică: ”Formarea competențelor  matematice prin utilizarea strategiilor diferențiale”.

3. Promovarea comportamentului prosocial.

Andronache M.

Șef Centru Metodic

 

  

Crăciun N.,

Specialist coordonator, metodist

Managerii școlari

Cadrele didactice

13.

Consiliu administrativ al Centrelor de Sănătate

Miercuri, 05.04.2017,  ora:1000

Sala mică de ședințe

 

 

Vicepreşedintele raionului, dl Ghenadie Verdeș,

membrii Consiliului administrativ

14.

Evenimentul de semnare a contractului de finanțare din cadrul Proiectului "  Îmbunătățirea infrastructurii de turism de masă regiunea Centru"

Miercuri, 05.04.2017,  ora:1200

Sala de Protocol

Semnarea contractului de finanțare din cadrul Proiectului " Îmbunătățirea infrastructurii de turism de masă regiunea Centru".

Vicepreşedintele raionului, dl Ghenadie Verdeș

 

Vicepreşedintele raionului, dl Ghenadie Verdeș

15.

Spectacol prezentat de Teatrul Național „Satiricus”

Miercuri, 05.04.2017  ora:1800

Centrul de Cultură și Tineret „Luceafărul”

Prezentarea spectacolul „Made in Moldova”

Ion Țugulea, Vicepreşedintele raionului ,

A. Andronachi,

Șef Secție Cultură

Ion Țugulea, Vicepreşedintele raionului

 

16.

Concurs

Miercuri, 05.04.2017, ora 1400

Grădinița de copii ”Guriță de rai”, Iurceni

Cu privire la ocuparea funcției de manager etapa II,  în Grădinița de copii ”Guriță de rai”, Iurceni.

T. Șișcanu,

Specialist Resurse umane

Lupea P.,

Specialist coordonator, metodist

Manageri

17.

Inspecție

 

Miercuri-vineri,

05-07.04.2017

Gimnaziul Isăicani

Evaluare instituțională:
IP Gimnaziul Isăicani

Al.Lungu,

Șef adjunct DÎTS Nisporeni

 

18.

Seminar organizat de Ministerul Culturii

Joi-vineri,

06.04.-07.04.2017,

ora:900

or. Anenii Noi

 

Ion Țugulea, Vicepreşedintele raionului ,

A. Andronachi

Șef Secție Cultură

 

19.

Festivalul-concurs al Turismului Local „Satul meu-destinație turistică”

Joi-duminică,

06.04.-09.04.2017,

ora:900

or. Chișinău, Moldexpo

Participarea la expoziție

Ion Țugulea, Vicepreşedintele raionului ,

A. Andronachi,

Șef Secție Cultură

 

Participanți

20.

Ședință de lucru

Vineri,

07.04.2017,

ora:0930

or.Chișinău

Congresul al III-lea în domeniul psihiatriei

Xenia Axente- Șef DASPF

L.Bargan- șef asistenților sociali comunitari

21.

Ședința comisiei copilului aflat în dificultate

Vineri, 07.04.2017,  ora:1430

Sala mică de ședințe

Soluționarea cazului copilului minor

Xenia Axente-Șef DASPF

Membrii comisiei

22.

Ziua Mondială a Sănătății

Vineri, 07.04.2017

Instituțiile educaționale

Managerii școlari

Elevi

23.

Olimpiada Republicană

07.04-09.04.2017

oraș Chișinău

Geografia

Andronache M.

Elevi

 

 

   Şef Secţie Administraţie publică                                             Amarfii Ecaterina

 

 

 
Prima / Evenimente / Ședința de planificare cu aparatul președintelui și subdiviziunile Consiliului raional!
Tel. +373 (264) 22058 Anticamera
Fax. +373 (264) 22291
Adresa:
MD – 6401, or. Nisporeni, str. Ioan Vodă, 2
Prima Contact Harta
Actualizat: 29.05.2017
Vizitatori: 413254
sus
Copyright © 2017 CONSILIUL RAIONAL NISPORENI. REPUBLICA MOLDOVA. Toate drepturile rezervate.
Creat de Trimaran